مهاجرتمهاجرت به معنای سفر و نقل و انتقال افراد از یک منطقه به منطقه‌ای دیگر است که در عرف و خصوصاً در عرف حقوقی، منظور از مهاجرت، جابه‌جایی از یک کشور به کشوری دیگر است.


این جا به جایی دلایل گوناگونی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

– شرایط سیاسی کشور مبدأ و پناهندگی به کشور مقصد
– کسب رتبه های شغلی یا تحصیلی بهتر و موفقیت در این زمینه

اوضاع نامساعد اقتصادی، بیکاری، جست‌و‌جوی امنیت، بیماری های همه‌ گیر از دیگر دلایل عمده برای مهاجرت افراد می باشد.
از مزایای پذیرفتن مهاجر برای کشور مقصد می توان به فراهم آمدن نیروی کار مناسب و ارزان اشاره کرد، همچنین مهاجرتهای علمی و تحصیلی دانشجویان و نیروهای نخبه و مخترع سبب افزایش سطح بنیه علمی کشور مقصد می گردد.
در این راستا کشورهای مقصد نیز برای پیشگیری از برخی مخاطرات احتمالی در پذیرش مهاجرین، قوانین خاصی وضع می کنند و اینجاست که حضور وکیل مهاجرت رنگ بیشتری به خود می گیرد. البته ورود فرهنگ مهاجرین به جامعه مقصد می تواند آن را تا حد زیادی دستخوش تأثیرات و تغییرات مثبت و منفی قرار دهد. موسسه حقوقی کیانداد با ارائه مشاوره مناسب و دقیق درباره وضعیت بومی و منطقه ای کشور مقصد شما را در تصمیم گیری آگاهانه یاری می نماید.

در زمینه های اقتصادی نیز ورود افراد جدید با عنوان مصرف کننده و تولید کننده به کشور مقصد نیاز به تحلیل های آماری، علمی و برنامه ریزی و کنترل دقیق دارد، در اینجاست که وجود مقررات مهاجرت و انجام تخصصی مربوط به این امور جهت کاهش فشارهای قضایی و معضلات حقوقی احساس نیاز پیدا می کند.

هر چند قوانین مهاجرت در هر کشور بستگی به شرایط و اوضاع داخلی آن کشور دارد، برخی کشورها مجازات های سختی برای مهاجران غیر قانونی وضع کرده‌ اند؛ در هرحال با توجه به وضع کنوانسیون‌ ها و قرارداد های بین‌ المللی، مثل کنوانسیون ‌های پناهنگی و همچنین تصمیم‌ های نهاد ها و سازمان ‌های بین ‌المللی، در این زمینه نیاز به افراد خبره و آگاه از قوانین بین المللی و قوانین کشور مقصد می باشد که بهترین فرد وکیل مهاجرت و مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا می باشد. موسسه حقوقی کیانداد با همکاری وکلای خبره و با تخصص در این زمینه، امور مهاجرتی افراد را در بسترهای علمی، شغلی و تحصیلی و … فراهم می نماید

https://kiandad.com/50-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d8%aa-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%a7/

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *