شرایط گرفتن ویزای کاردرباره شرایط گرفتن ویزای کار بهتر است بدانیم برای انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت شغلی، معیارهای متفاوتی وجود دارند که افراد مختلف با کمک آنها می‌توانند با توجه به آن شرایط یک کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند. معیار و مزایای مختلف از جمله، امکان و دامنه‌ی پیشرفت شغلی، توازن زندگی و کار و همین طور معیارهای فرهنگی نزدیک با فرهنگ فرد.

اگر هدف فرد مهاجرت از طریق کار است باید به عواملی مانند زبان، نحوه دریافت ویزای کار و شرایط دریافت اقامت از طریق کار توجه کرد.

در رتبه‌بندی بهترین کشورها برای مهاجران در سال ۲۰۱۷ کشورهای سنگاپور، نروژ، نیوزیلند، آلمان، هلند، کانادا، استرالیا، سوئد، اتریش و امارات متحده‌ عربی ۱۰ کشور اول برای مهاجرت کاری هستند. کشورهای نروژ، آلمان، هلند، استرالیا و امارات نسبت به سال قبل جایگاه بالاتری کسب کرده‌اند. در این میان استرالیا، کانادا، نیوزیلند و امارات متحده عربی با فرهنگ ما ایرانی‌ها همخوانی بیشتری دارند. مهم‌تر اینکه کشورهای انگلیسی‌زبان گزینه‌های منطقی‌تری برای مهاجرت ما ایرانیان هستند

صنایع قدرتمند و روبه‌رشد نروژ ازجمله معدن‌کاری، نساجی، صنایع غذایی و تولید چوب و کاغذ فرصت‌های شغلی بسیاری را برایبسیاری از مهاجران با مهارت‌ها، قابلیت‌ها و تخصص‌های مختلف فراهم می‌کند.

نروژ از نظر امنیت شغلی، کار و زندگی، پیشرفت حرفه‌ای و میزان افزایش دستمزد رتبه‌های بالایی دارد. برای اخذ ویزای کار نروژ حتما باید پیشنهاد شغلی داشته باشید، یعنی باید از پیش شغلی در کشور نروژ پیدا کرده باشید. نروژ به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری است ، اما زندگی در این اقلیم سرد برای بسیاری از مهاجران  مخصوصا ایرانی ها راحت نیست

نیوزیلند

نیوزلند به‌ علت صادرات محصولات کشاورزی معروف است اما خدمات مالی، گردشگری و تولید نیز از صنایع کلیدی آن هستند. بیشتر مهاجران به کشور نیوزلند در زمینه آموزش، بهداشت، سلامت و جنگلداری مشغول به کار هستند و شروع خوب برای یافتن شغل، مراجعه به فهرست مهارت‌های موردنیازی است که اداره‌ی مهاجرت آن را منتشر می‌کند.

خوب است بدانید رایج‌ترین ویزای کاری نیوزیلند ویزای کار مهارت‌های ضروری است که یک ویزای موقت است اما امکان دریافت اقامت دائم از طریق آن وجود دارد. برای دریافت این ویزا باید شغلی پیدا کنید که در فهرست مهارت‌های ضروری کشور نیوزیلند باشد. راه دیگر این است که پیشنهاد کاری از طرف کارفرما داشته باشید؛ اما در این روش کارفرما باید مدارکی ارائه دهد مبنی بر اینکه پس از اقدامات لازم نتوانسته است از میان شهروندان نیوزیلند فرد مناسبی برای شغل موردنظر بیابد

آلمان

بازار کار آلمان تخصصی است و با سرعت زیادی در جریان است. بنابراین فرصت‌های شغلی بسیاری برای کارشناسان و متخصصان در این اقتصاد بزرگ وجود دارد. شناخت قواعد و اصول کاری در این کشور نقش مهمی در موفقیت شغلی شما دارد. ‌نکته قابل توجه اینکه امکان کار در آلمان در پوشش اجازه‌ی اقامت برای شما فراهم می‌شود و ویزای کار جداگانه ارائه نمی‌شود. اجازه‌‌ی کار در سه طبقه‌ اشتغال عمومی، نیروی متخصص و خوداشتغالی ارائه می‌شود.

دریافت اجازه‌‌ی کار در طبقه اشتغال عمومی بستگی به نیازهای اقتصادی آلمان دارد و نیازمند مهارت فنی و پیشنهاد شغلی است. برای کسب اجازه‌‌ی کار در دسته‌ی نیروی متخصص باید مدرک دانشگاهی معتبر، مهارت و تخصص در رشته‌ی موردنیاز و پیشنهاد شغلی داشته باشید. همچنین دریافت اجازه‌ی کار با خوداشتغالی از طریق راه‌اندازی کسب‌وکاری که برای آلمان منافع اقتصادی داشته باشد، ممکن می‌شود.

کانادا

کانادا دارای منابع طبیعی ازجمله نفت و گاز است و فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش انرژی دارد. همچنین خدمات مالی، املاک و ارتباطات در حال شکوفایی و دارای فرصت‌های شغلی بسیاری هستند. ‌طرح ورود سریع، جذب نیروی متخصص و ویزای خوداشتغالی از رایج‌ترین انواع ویزای کاری کانادا هستند که فرد اجازه اقامت هم فراهم می‌کنند. در روش نخست داشتن پیشنهاد (دعوتنامه‌) شغلی اهمیت بسیاری دارد و بدون آن معمولا شانس چندانی برای دریافت ویزا وجود ندارد. در پرطرفدارترین روش دریافت اقامت کانادا یعنی طرح جذب نیروی متخصص ، علاوه بر نیازمندی‌های لازم، متقاضی باید دارای یک سال سابقه‌ی کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل موجود در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا باشد. در روش ویزای خوداشتغالی باید دارای سابقه‌ی فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی باشید و بتوانید در این حوزه‌ها سود چشمگیری خلق کنید.

استرالیا

استرالیا علاوه بر نرخ پایین بیکاری و تولید ناخالص ملی فزاینده، به سرعت بحران‌های اقتصادی را پشت سر می‌گذارد. در استرالیا احترام و رفتار حرفه‌ای برای موفقیت شغلی، بسیار اهمیت دارد. اغلب مهاجران استرالیا تأیید می‌کنند که نسبت به کشور مبدأ درآمد بیشتری کسب می‌کنند. مهاجران بسیاری در بخش خدمات، مهمانداری، پرستاری و مشاغل دفتری کار می‌کنند.

کار در استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری است. اگر به مهاجرت به استرالیا فکر می‌کنید یکی از راه‌های آن، استفاده از انواع موقت ویزای کار استرالیا برای شروع است. استرالیا سومین کشور موردعلاقه‌ی مهاجران برای کار کردن انتخاب شده است. سبک زندگی مطلوب در کنار دستمزد‌های قابل‌قبول، استرالیا را به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی تبدیل کرده است. این کشور مقصد جذابی برای کارجویان موقت است. همچنین سیاست‌های دولت فرصت خوبی برای متقاضیانی فراهم می‌کند که قادرند محدودیت‌های تخصصی و مهارتی کشور را رفع کنند و در واقع متخصص و کارآفرین هستند.

 

برای کار در استرالیا باید نمره‌ قابل‌قبولی در مهارت‌های زبان انگلیسی کسب کنید. در استرالیا ساعات کار رسمی به‌طور متوسط ۳۸ ساعت در هفته است. مطابق با استانداردهای ملی، هر فرد شاغل در سال از ۴ هفته‌ مرخصی با حقوق برخوردار است.

رزومه نویسی برای کاریابی در استرالیا

رزومه‌نویسی برای کاریابی در استرالیا مشابه رزومه‌نویسی دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان است. ممکن است شرکت‌های بزرگ، فرآیند ویژه‌ای برای استخدام به‌ویژه در رابطه با مهاجران داشته باشند، بهتر است پیش از ارسال درخواست و رزومه‌تان به سایت شرکت موردنظر مراجعه کنید؛ جست‌و‌جوی سایت شرکت موردنظرتان این خوبی را دارد که ممکن است سیاست‌ها و قواعد شرکت درباره‌ی شرایط کاری مهاجران با انواع متفاوت ویزا را در اختیار شما دهد. گزینه هوشمندانه‌تر هم این است که از تجربه‌ی یک وکیل مهاجرت استرالیا کمک بگیرید

شرایط و انواع ویزای کار استرالیا

در استرالیا برای کار به‌شکل رسمی و قانونی، نیاز به ویزا دارید. ویزاهایی وجود دارند که به شما امکان کار به مدت محدود را به‌شرط داشتن تخصص لازم می‌دهند. خبر خوب اینکه؛ پس از مدتی می‌توانید این ویزای استرالیا را به ویزای تخصصی با اسپانسر تبدیل کنید و به این صورت در نهایت برای دریافت اقامت استرالیا به صورت دائم اقدام کنید. از آنجا که دریافت ویزای بلندمدت، زمان بیشتری طول می‌کشد؛ شاید بهتر باشد برای دریافت ویزای کار کوتاه‌مدت درخواست کنید و پس از دریافت آن برای کسب ویزای کار بلندمدت یا دائم اقدام کنید.

نظام اعطای ویزای استرالیا، برای جذب نیروی کار متخصص و بامهارت طراحی شده است. اگر هدف‌تان کسب ویزای کار بلندمدت در استرالیا است، داشتن تجربه‌‌ی کاری و مهارت‌های مرتبط با مشاغل موردنیاز کشور، امتیاز ویژه‌ای است. چنانچه بتوانید در این مشاغل کار کنید، نیازی به اسپانسر نخواهید داشت. رشته‌های رایج در میان این مشاغل، مهندسی، ساخت‌وساز، پزشکی و علوم هستند. اگر از حمایت کارفرما یا یک مؤسسه‌ی دولتی (اسپانسر) برخوردار باشید، دامنه‌ی انتخاب بیشتری خواهید داشت. به‌طور کلی برای دریافت ویزای کار استرالیا باید درخواست خود را ثبت کنید. درخواست شما بر مبنای سیستم امتیازدهی ارزیابی و بر این مبنا درباره‌ی اعطای ویزای مهارتی به شما تصمیم‌گیری می‌شود. این روند معمولا بین ۶ ماه تا یک سال طول می‌کشد.

ویزاهای کاری استرالیا انواع گوناگونی دارند که در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید برای دریافت هریک از آنها اقدام کنید. انواع مختلف ویزای کار استرالیا، برای مدت محدود یا به‌طور دائم به شما اجازه کار می‌دهند. از رایج‌ترین ویزاهای کاری استرالیا ویزای مهارت و تخصص است که انواع مختلفی دارد. از پرطرفدارترین این ویزاها به‌ویژه برای ایرانیان ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل (ویزای ۱۸۹ استرالیا) است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید از وکیل مهاجرت موسسه حقوقی کیانداد اطلاعات لازم را جویا شوید و نیز با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

توقیف اموال مرد برای مهریه و مستثنیات دین

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *