آمار مهاجرتآمارهای مهاجرت چه می گویند:

بر اساس گزارش بانک جهانی، کشور هند منفی ‌ترین نرخ خالص مهاجرت را دارد. نرخ خالص مهاجرت این کشور منفی 2.294 میلیون نفر اعلام شده است. پس از این،کشور بنگلادش با منفی 2.04 میلیون نفر در رتبه دوم و کشور پاکستان

با منفی 1.634 میلیون نفر در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند. بدین معنی که تعداد افرادی که از این کشور ها خارج می شوند بیشتر از تعداد افرادی هستند که وارد این کشور ها می ‌شوند. دلایل مهاجر فرستی این کشورها مسائل مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد. براساس این گزارش از بانک جهانی، در 9 کشور جهان نرخ خالص مهاجرت صفر است که کشورهای استونی، جمهوری آذربایجان و قزاقستان از این جمله هستند. صد و شانزده کشور نیز که همه از کشور های در حال توسعه هستند نرخ خالص مهاجرت منفی دارند؛ شصت و هشت کشور نیز که کشور های توسعه یافته و پیشرفته بین آن ها قرار دارند، دارای نرخ خالص مهاجرت مثبت هستند.

جالب است بدانید آمریکا مثبت ‌ترین نرخ خالص مهاجرت در جهان را دارد. نرخ خالص مهاجرت در این کشور 5 میلیون نفر برآورد می شود. کشور روسیه با نرخ خالص مهاجرت 1.1 میلیون نفری در رتبه دوم از این نظر و کانادا با نرخ خالص مهاجرت 1.099 میلیون نفری در رتبه سوم قرار گرفته‌اند و مهاجر پذیر تر تلقی می شوند.

از کجا شروع کنیم؟

برای انتخاب کشور مقصد جهت مهاجرت، توجه به شرایط سیاسی، فرهنگ، مذهبی، اقتصادی و حتی جغرافیایی، می تواند باعث اعمال یک انتخاب مؤثر و مفید باشد.به عنوان مثال ما به برخی از کشورها و مزایای مهاجرت به آنجا را بررسی می کنیم:

– مهاجرت به کشور آلمان: آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا شناخته می شود. اقتصاد آلمان از سیستم اقتصاد اجتماعی بازار پیروی می‌ کند. براساس آمار هفتاد درصد تولید ناخالص داخلی آلمان به بخش خدمات، بیست و نه ممیز یک دهم درصد به صنعت و نه دهم درصد به کشاورزی اختصاص یافته است، همچنین محصولات صادراتی کشور آلمان عمدتاً عبارتند از خودرو، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، تجهیزات الکتریکی، مواد دارویی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، محصولات خوراکی و پلاستیک، انرژی هسته‌ای، گاز، انرژی باد، سوخت‌ های بیو، انرژی خورشیدی و نیروگاه ‌های آبی در مرتبه‌های بعدی قرار دارند. حدود نود و نه درصد از شرکت‌ های آلمانی، شرکت ‌های با اندازه کوچک و متوسط هستند که عمدتاً به صورت خانوادگی اداره می ‌شوند. آلمان میزبان بزرگ‌ ترین نمایشگاه ‌های دنیا است حدود دو سوم نمایشگاه های معتبر دنیا در این کشور برگزار می شود، از لحاظ درآمد نیز، دفتر مرکزی پنجاه و سه شرکت در آلمان قرار دارد. با وجود این قدرت اقتصادی، کشور آلمان تنها کشور در بین پنج صادرکننده ی بزرگ اسلحه در دنیا است که عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل نیست و این امر احتمالاً ریشه در نتایج جنگ جهانی دوم دارد

– کشور اوکراین نیز در سال های اخیر، به عنوان یک کشور مهاجر پذیر مطرح شده است. اقتصاد این کشور در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری، رتبه ی هشتم را دارد.

همچنین جهت کسب اطلاعات مهاجرتی می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *