0

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل چهارم: واگذاری

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل چهارم: واگذاری

در این مقاله به بحث و بررسی در مورد اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، واگذاری مطابق با نظریه موسسه حقوقی کیانداد توضیح دهیم. ما را همراهی کنید.

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، واگذاری

شرایط عضویت زن و شوهر در تعاونی مسکن

بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۸ اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، در صورتی که زن و شوهر هر دو عضو تعاونی باشند، در شرایط محدودیت زمین و مسکن و تقاضا بیش از عرضه، فقط یکی از آن دو در آن مرحله می ‌تواند از خدمات تعاونی مسکن استفاده نماید.

امتیاز اعضای تعاونی (اشخاص حقوقی)

بر اساس تبصره ۵ ماده ۱۸ اساسنامه، امتیاز اشخاص حقوقی عضو تعاونی، به میزان مجموع امتیازات سهامداران آن می ‌باشد. در هر صورت واحد مسکونی متعلق به شخص حقوقی خواهد بود.

انتخاب پروژه ساختمانی توسط اعضای تعاونی مسکن

بر اساس تبصره ۶ ماده ۱۸ اساسنامه، برای انتخاب هر پروژه توسط اعضاء، درخواست ‌های اعضاء جمع ‌آوری و در صورتی که تعداد درخواست ‌ها بیش از تعداد مورد نیاز باشد، ملاک انتخاب، امتیازات اعضا خواهد بود.

همچنین بر اساس تبصره ۷ این ماده در صورتی که برای انتخاب هر واحد مسکونی در پروژه خاص، بیش از یک درخواست وجود داشته باشد، واحد مورد نظر باید به عضوی که دارای بیشترین امتیاز است واگذار شود. (از بین متقاضیان همان واحد)

انتقال خدمات تعاونی در تهیه زمین و مسکن

بر اساس ماده ۱۹ اساسنامه تعاونی مسکن، امتیازات هر یک از اعضاء در رابطه با برخورداری از خدمات تعاونی در تهیه زمین و مسکن (موضوع ماده ۱۸) مختص به خود عضو بوده و قابل انتقال به دیگر اعضاء نمی‌ باشد.

پیشنهاد ویژه کیانداد :   گزارش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت کار در مورد کارگاه

تهیه شناسنامه واحد های مسکونی

بر اساس ماده ۲۰ اساسنامه، هیأت مدیره موظف است نسبت به تهیه شناسنامه برای هر یک از واحد های مسکونی ساخته شده یا خریداری شده اقدام و در زمان انتقال قطعی و رسمی سند با عضو تسویه حساب نماید.

برنامه ساخت و عرضه مسکن اجاره ‌ای

چه مواردی در شناسنامه واحد مسکونی مشخص می ‌گردد؟

موارد ذکر شده در شناسنامه واحد مسکونی، شامل مشخصات کامل زمین، ساختمان، قیمت تمام شده، کسورات و برداشت ‌های قانونی می ‌باشد.

کسور (برداشت ‌ها) قانونی شامل چه مواردی است؟

کسور و برداشت ‌های قانونی فوق ‌الذکر (سهم واحد از کل هزینه) عبارتند از: مالیات، عوارض، بیمه، چهار درصد حق تعاون و آموزش و غیره می ‌باشد.

خواننده گرامی می توانید برای مشاوره تخصصی در مورد اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، واگذاری با وکیل ملکی موسسه حقوقی کیانداد مشاوره نمایید.

در پایان کاربران عزیز اگر هر گونه سوالی داشته باشید، می توانید از طریق تماس با ما یا صفحه پرسش و پاسخ با وکلای تهران و شهرستانها در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

2 × پنج =