0
اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکناساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل سوم: تأمین مسکن

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل سوم: تأمین مسکن

این مقاله اختصاص داده شده به موضوع اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن که مطابق با نظریه موسسه حقوقی کیانداد توضیح دهیم. ما را همراهی کنید.

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن

ساخت واحد های مسکونی مازاد بر (اضافه بر) تقاضا

بر اساس ماده ۱۰ اساسنامه شرکت‌های تعاونی مسکن، هیأت مدیره نمی‌ تواند واحد های مسکونی مازاد بر تقاضا، احداث (ساخت) نماید لذا قبل از شروع به ساخت بنا در شرایطی که تعداد اعضای درخواست کننده کمتر از عرضه باشد، تعاونی موظف است اعضای دارای شرایط جدید را دعوت نماید و در صورت عدم کفایت، با تصویب مجمع عمومی در مورد ساخت و یا عدم ساخت واحدهای اضافی یا تغییر تراکم و یا تغییر زیربنای هر واحد اقدام خواهد کرد.

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل چهارم: واگذاری

تهیه نقشه اجرایی و دفترچه محاسباتی

بر اساس ماده ۱۱ اساسنامه، هیأت مدیره مکلف است در تهیه نقشه اجرایی و دفترچه محاسباتی مورد لزوم و نظارت در اجرای واحد های مسکونی (ویلایی و آپارتمانی) از خدمات مهندسین مشاور (اشخاص حقیقی یا حقوقی) دارای پروانه اشتغال به کار معتبر و دارای رتبه ‌بندی از سازمان برنامه و بودجه و عضو سازمان نظام مهندسی کشور (ترجیحاً تعاونی‌های مرتبط) استفاده نماید.

* نکته: بر اساس ماده ۱۲ اساسنامه شرکت‌ های تعاونی مسکن، هیأت مدیره در مورد ساخت واحد های مسکونی، ملزم به رعایت اصول و مقررات ملی ساختمان و شهرسازی و نیز دریافت مجوزهای لازم قبل از شروع به عملیات ساخت می ‌باشد.

انتشار آگهی مناقصه عمومی

بر اساس ماده ۱۳ اساسنامه شرکت تعاونی مسکن، هیأت مدیره تعاونی مکلف است برای ساخت واحد های مسکونی، اقدام به انتشار آگهی مناقصه عمومی (بین پیمانکاران رتبه‌ بندی شده توسط سازمان برنامه و بودجه و یا انبوه ‌سازان مسکن دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی (با اولویت تعاونی‌ ها) و یا مناقصه محدود (بین تعاونی‌های عمرانی (آبادانی) و سازنده مسکن مجاز) در روزنامه کثیرالانتشار (تعیین شده در مجمع عمومی) نموده و با مشورت مهندسین مشاور طرف قرارداد و با رعایت صرفه و صلاح اعضای پیمانکار یا پیمانکاران دارای صلاحیت را انتخاب نماید. پیمانکار برنده در مناقصه موظف است رأساً اقدام به کار نماید و حق واگذاری کار را به دیگری ندارد، مگر واگذاری بخش‌هایی از کار آن هم با مجوز هیأت مدیره.

پیشنهاد ویژه کیانداد :   قانون جدید طلاق توافقی

خواننده گرامی می توانید برای مشاوره تخصصی در خصوص اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن با وکیل ملکی موسسه حقوقی کیانداد مشاوره نمایید.

در پایان کاربران عزیز اگر هر گونه سوالی داشته باشید، می توانید از طریق تماس با ما یا صفحه پرسش و پاسخ با وکلای تهران و شهرستانها در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

پنج × 5 =