0
مجوز ساختمانمجوز ساختمان

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، تهیه زمین و مجوز ساختمان

اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، فصل دوم: تهیه زمین و مجوز ساختمان

در این مقاله به بحث و بررسی در مورد مجوز ساختمان مطابق با نظریه موسسه حقوقی کیانداد توضیح دهیم. ما را همراهی کنید.

مجوز ساختمان و اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن

تهیه نقشه تفکیکی از سوی هیأت مدیره شرکت تعاونی مسکن

بر اساس ماده ۷ اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، هیأت مدیره مکلف است نقشه تفکیکی زمین خریداری شده را با رعایت صرفه و صلاح اقتصادی اعضاء و بر اساس ضوابط و قوانین معماری و شهرسازی منطقه و طرح‌ های آماده‌ سازی توسط مهندسین مشاور دارای صلاحیت (اشخاص حقیقی یا حقوقی) دارای رتبه‌بندی سازمان برنامه و بودجه تهیه و به تأیید مراجع ذی ‌صلاح (دارای صلاحیت) و ذی ‌مدخل (مؤثر) مانند شهرداری، سازمان مسکن و شهرسازی، ثبت و… برساند.

* نکته: بر اساس تبصره ماده ۷ این اساسنامه در شهر هایی که بدون مهندسین مشاور هستند، تعاونی مسکن می ‌تواند از دفاتر مربوط در مرکز استان استفاده نماید.

انتشار آگهی به منظور اطلاع اعضاء از پیشرفت پروژه ساختمانی

بر اساس ماده ۸ اساسنامه شرکت ‌های تعاونی مسکن، هیأت مدیره موظف است طی آگهی، مراتب تهیه نقشه ‌ها، اخذ و دریافت پروانه ساختمان را اعلان و در دفتر تعاونی و یا محل پروژه، آنها را در معرض رؤیت و دید اعضای متقاضی خرید قرار دهد.

بر اساس آن، ظرف مدت یک هفته اعضاء به ترتیب امتیازات (از بیشتر به کمتر) واحد مناسب خود را درخواست و انتخاب خواهند کرد، سپس قرار دادی بین (نمونه پیوست) تعاونی و متقاضی بسته می ‌شود و یک نسخه به عضو تحویل داده خواهد شد.

پیشنهاد ویژه کیانداد :   حکم چیست؟

عقد قرار داد بین شرکت تعاونی مسکن و عضو

بر اساس ماده ۹ این اساسنامه در قرارداد منعقده (بسته شده) بین تعاونی مسکن و عضو، ذکر مشخصات لازم و تعهدات طرفین و همچنین موارد زیر ضروری است:

الف) اعلام نام مهندس یا مهندسین مشاور و همچنین نام پیمانکاران مجاز با ذکر شماره و تاریخ عقد قرارداد هر یک.

ب) مشخصات واحد مسکونی شامل: محل زمین، ابعاد زمین، متراژ زمین با کاربری مسکونی (دارای پروانه ساختمان)، واحد یا بلوک موردنظر، طبقه استقرار (قرارگیری) واحد مربوطه و محل واحد در آن طبقه، متراژ مفید واحد، متراژ پارکینگ، متراژ انباری، سایر مشترکات، نوع مصالح مصرفی عمده (کف واحد، نوع کابینت آشپزخانه، نمای ساختمان و سایر مشخصات اصلی).

تأمین زمین و آماده‌ سازی آن بر اساس آیین ‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید

ج) پیش ‌بینی قیمت تمام شده واحد مسکونی

د) تعیین زمان‌ بندی اجرای پروژه ساختمانی (مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی) و پرداخت تعهدات مالی مشتمل بر قیمت زمین، هزینه‌های تفکیک و پروانه ساختمان، ساخت و احداث بنا، تاریخ تحویل واحد مسکونی و تاریخ تحویل سند.

خواننده گرامی می توانید برای مشاوره تخصصی در مورد مجوز ساختمان با وکیل ملکی موسسه حقوقی کیانداد مشاوره نمایید.

در پایان کاربران عزیز اگر هر گونه سوالی داشته باشید، می توانید از طریق تماس با ما یا صفحه پرسش و پاسخ با وکلای تهران و شهرستانها در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

طراحی سایت و سئو سیبل